Scroll Top

Deň európskych jazykov na našej škole

26.september je venovaný oslave európskych jazykov. Tento deň bol vyhlásený v roku 2001 a je organizovaný Radou Európy a Európskou komisiou. Deň európskych jazykov je oslavou jazykovej rôznorodosti členských krajín, ktoré tvoria súčasť bohatého kultúrneho dedičstva a tradícií. Cieľom je tiež podpora občanov k učeniu nových jazykov, vďaka ktorým si zvyšujú svoje šance na štúdium, prácu a lepší život v rámci EÚ.

V našej škole sme si pri tejto príležitosti prichystali krátky program v jazykoch, ktoré sa učíme. Dozvedeli sme sa veľa o týchto krajinách prostredníctvom prezentácii študentov všetkých ročníkov. Mohli sme si vypočuť piesne, básne, dialógy a krátku divadelnú scénku v týchto jazykoch. Tiež sme mali sme možnosť ochutnať niečo málo z gastronómie Francúzska a Veľkej Británie ako croissanty, prvé francúzske palacinky a anglické raňajky.

Ďakujeme všetkým študentom a učiteľom, ktorí nám takto priblížili atmosféru v jednotlivých krajinách. Už teraz sa tešíme na budúci ročník.

[envira-gallery id=”8088″]